Školení WordPress

Školení WordPress

Proč právě WordPress

Tvorba webových stránek na zakázku je velmi drahá a naučit se od základu nakódovat multifunkční web je otázkou několika měsíců.

Redakční systém WordPress Vám umožní okamžité vytvoření blogu, osobního webu, portfólia či firemní prezentace s co nejnižšími náklady.

Díky WordPressu si vytvoříte web s poutavým grafickým designem, který bude optimalizovaný pro všechna zařízení (mobily, notebooky, netbooky, tablety atd.).

Popis kurzu

Ať už chcete vytvořit firemní webové stránky, osobní blog, portfolio, diskuzní server nebo jednoduchý elektronický obchod, naučit se WordPress spustit a spravovat je prvním krokem k úspěchu.

Na kurzu se seznámíte s doporučenými postupy a prací se šablonami. Představím Vám nejlepšími pluginy, se kterými se naučíte pracovat a díky nimž vytěžíte ze své webové prezentace maximum.

  • Kurz je možné pořádat i na dálku.

Stručné přestavení WordPressu, jeho požadavků, funkcionality a hlavních výhod. Výběr vhodné domény a hostingových služeb. Automatická instalace WordPressu pomocí hostingové služby a rychlá ruční instalace. Seznámení s nástěnkou, příspěvky a stránkami. Publikování prvního příspěvku.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Základní nastavení - výběr hlavní stránky, nastavení sitelinků, menu, feedů, povolení komentářů a tvorba kontaktního formuláře. Organizace příspěvků, přidávání grafického obsahu a pokročilé formátování příspěvků. Pluginy jako volitelné rozšíření základní funkcionality Wordpressu.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Konečně máte vytvořený web ve WordPressu a víte, jak vytvářet příspěvky a stránky, ale vzhled Vaše blogu je obyčejný a škaredý. K WordPressu naleznete tisíce připravených šablon, které Vašemu webu vzdechnou život a styl. Naučíte se nainstalovat hotový web, u kterého stačí změnit obrázky a text a případně si ho pomocí snadných úprav přizůsobíte k obrazu svému.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Na každém školení je tradičně vytvářeno prostředí pro otevřenou diskuzi a kladení dotazů. Na závěr školení je prostor pro otázky a odpovědi, volnou diskuzi, konkrétní doporučení pro účastníky i řešení problémů.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Individuální kurz

Individuální kurz šitý na míru je zaměřen na váš konkretní projekt, na kterém si předvedeme praktické příklady. V rámci kurzu můžeme krok po kroku nastavit a zprovoznit Váš web. Na individuálním kurzu se budu věnovat pouze Vám a obsah probírané látky je vždy přizpůsobený Vašim znalostem a potřebám. Během kurzu máte možnost klást dotazy i připomínky. Termín a místo konání dle domluvy. Kurz je možné pořádat i na dálku přes Skype a vzdálenou plochu. Po kurzu se na mě můžete obracet s Vašimi dotazy.


Skupinový kurz

Pokud máte zájem o skupinový kurz, jednoduše odešlete nezávaznou přihlášku. Kurz proběhne v termínu po předchozí dohodě, jakmile se přihlásí minimální počet účastníků. Kurzy probíhají zpravidla v sobotu od 10:00 do 18:00.


Doplňující informace

Podmínkou účasti na kurzech WordPress je práce s počítačem a internetem na uživatelské úrovni. Vlastní notebook s připojením k internetu. Připojení v NTK mohu zajistit pouze pro 1 účastníka kurzu. Připojení lze také sjednat při registraci do NTK za poplatek 50,- Kč. Pokud připojení k internetu nemáte, tak mne předem kontaktujte.

Pokud nemáte k dispozici doménu a hosting, na který si budete moci nainstalovat WordPress, můžete pracovat přímo na vašem notebooku. V tomto případě je nutné nainstalovat program Wamp Server. V případě skupinového kurzu je nutný program TeamViewer. Instalace je nutná kvůli úspoře času a díky ní toho na kurzu stihneme probrat mnohem více. V případě problémů s instalací mne neváhejte kontaktovat.

Národní technická knihovna

Adresa: Technická 2710/6, 160 80 Praha 6. Jak se do knihovny dostat: Ze stanice Dejvická z metra A nebo autobusové zastávky - linky 107, 116, 143, 147, 149, 160 a 180. Z tramvajových zastávek: Lotyšská - linky 8 a 18 či Dejvická - linky 20 a 26. Řidiči mohou využít placeného podzemního parkoviště. O víkendech je parkování před knihovnou zdarma. K dispozici je také stání kol před knihovnou.

V knihovně lze v automatech zakoupit nápoje a drobné občerstvení. Kavárna je otevřená ve všední dny od 8.00 do 24.00, o víkendech od 13.00 do 22.00.

O NTK

Registrace