Školení WordPress

Školení WordPress

Proč právě WordPress

Redakční systém WordPress Vám umožní okamžité vytvoření blogu s co nejnižšími náklady. Díky WordPressu si během jediného dne vytvoříte blog s profesionálním a poutavým grafickým designem, který bude optimalizovaný pro všechna zařízení (mobily, notebooky, tablety atd.).

Na kurzu se dozvíte jak vytvořit blog od základu za předpokladu, že nemáte nic jiného než nápad na téma a projdeme si přesné kroky, které musíte pro založení blogu podniknout. WordPress toho v základu moc neumí, ale nabízí neuvěřitelné možnosti rozšíření pomocí pluginů, kterým se na kurzu budeme věnovat a ukážeme si, jak s jejich pomocí proměnit obyčejné stránky v nadupaný a multifunkční web.

K založení úspěšného blogu Vám pouhé znalosti WordPressu stačit nebudou, proto Vás seznámím se základy internetového marketingu. Budete vědět, jakým způsobem získat čtenáře a jak zvyšovat návštěvnost blogu. Pomocí vymazleného blogu můžete vydělávat korunky a na kurzu Vám představím možnosti monetizace blogu.

Popis kurzu

Na výběr máte přes 11 tisíc profesionálních grafických šablon, které změní vzhled Vašeho blogu jako mávnutím kouzelného proutku. Díky více než 10 tisícům pluginů můžete rozšířit funkcionalitu Vašeho blogu o užitečné funkce, například plnou integraci se sociálními médii.

WordPressu vám dává plnou kontrolu nad Vaším blogem (služby jako Blogger mají velmi omezené funkce a možnosti).

  • Kurz je možné pořádat i na dálku.

Stručné přestavení WordPressu, jeho požadavků, funkcionality a hlavních výhod. Výběr vhodné domény a hostingových služeb. Automatická instalace WordPressu pomocí hostingové služby a rychlá ruční instalace. Seznámení s nástěnkou, příspěvky a stránkami. Publikování prvního příspěvku.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Základní nastavení - výběr hlavní stránky, nastavení sitelinků, menu, feedů, povolení komentářů a tvorba kontaktního formuláře. Organizace příspěvků, přidávání grafického obsahu a pokročilé formátování příspěvků. Pluginy jako volitelné rozšíření základní funkcionality Wordpressu. Doporučené postupy - aktualizace, bezpečnost, zálohování a zrychlení. Seznámení se šablonami.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Konečně máte vytvořený web ve WordPressu a víte, jak vytvářet příspěvky a stránky, ale vzhled Vaše blogu je obyčejný a škaredý. K WordPressu naleznete tisíce připravených šablon, které Vašemu webu vzdechnou život a styl. Naučíte se nainstalovat hotový web, u kterého stačí změnit obrázky a text a případně si ho pomocí snadných úprav přizůsobíte k obrazu svému.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Žádná kouzelná hůlka, která by vám na blog okamžitě přilákala tisíce čtenářů, neexistuje. Existuje několik ověřených technik a postupů, které Vám pomohou vybudovat komunitu, rozšířit povědomí o blogu a získávat nové a nové čtenáře. Základy optimalizace pro vyhledávače a webové analytiky. Na závěr se seznámíte s možnostmi monetizace blogu.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Na každém školení je tradičně vytvářeno prostředí pro otevřenou diskuzi a kladení dotazů. Na závěr školení je prostor pro otázky a odpovědi, volnou diskuzi, konkrétní doporučení pro účastníky i řešení problémů.

Speaker
Hana Řehořová Specialistka online marketingu

Individuální kurz

Individuální kurz šitý na míru je zaměřen na váš konkretní projekt, na kterém si předvedeme praktické příklady. V rámci kurzu můžeme krok po kroku nastavit a zprovoznit Váš blog. Na individuálním kurzu se budu věnovat pouze Vám a obsah probírané látky je vždy přizpůsobený Vašim znalostem a potřebám. Během kurzu máte možnost klást dotazy i připomínky. Termín a místo konání dle domluvy. Kurz je možné pořádat i na dálku přes Skype a vzdálenou plochu. Po kurzu se na mě můžete obracet s Vašimi dotazy.


Skupinový kurz

Pokud máte zájem o skupinový kurz, jednoduše odešlete nezávaznou přihlášku. Kurz proběhne v termínu po předchozí dohodě, jakmile se přihlásí minimální počet účastníků. Kurzy probíhají zpravidla v sobotu od 10:00 do 18:00.


Doplňující informace

Podmínkou účasti na kurzech WordPress je práce s počítačem a internetem na uživatelské úrovni. Vlastní notebook s připojením k internetu. Připojení v NTK mohu zajistit pouze pro 1 účastníka kurzu. Připojení lze také sjednat při registraci do NTK za poplatek 50,- Kč. Pokud připojení k internetu nemáte, tak mne předem kontaktujte.

Pokud nemáte k dispozici doménu a hosting, na který si budete moci nainstalovat WordPress, můžete pracovat přímo na vašem notebooku. V tomto případě je nutné nainstalovat program Wamp Server. V případě skupinového kurzu je nutný program TeamViewer. Instalace je nutná kvůli úspoře času a díky ní toho na kurzu stihneme probrat mnohem více. V případě problémů s instalací mne neváhejte kontaktovat.

Národní technická knihovna

Adresa: Technická 2710/6, 160 80 Praha 6. Jak se do knihovny dostat: Ze stanice Dejvická z metra A nebo autobusové zastávky - linky 107, 116, 143, 147, 149, 160 a 180. Z tramvajových zastávek: Lotyšská - linky 8 a 18 či Dejvická - linky 20 a 26. Řidiči mohou využít placeného podzemního parkoviště. O víkendech je parkování před knihovnou zdarma. K dispozici je také stání kol před knihovnou.

V knihovně lze v automatech zakoupit nápoje a drobné občerstvení. Kavárna je otevřená ve všední dny od 8.00 do 24.00, o víkendech od 13.00 do 22.00.

O NTK

Registrace

Change Color